Aktualności

Odkrywanie i szlifowanie talentów

ODKRYWANIE I SZLIFOWANIE TALENTÓW – CZYLI JAK PRACUJEMY Z NASZYMI OLIMPIJCZYKAMI😊

 

„Skrzydła dają wolność tylko wtedy, gdy są szeroko rozpięte w locie.

Na plecach są tylko ciężarem”… 

Mariana Cwietajewa

 

W dniu 9. 02. 2022r. Telewizja Rzeszów zaprosiła panią Annę Ulan jako gościa do programu, by opowiedziała telewidzom o sposobach i metodach pracy z uczniami zdolnymi, którzy startują w olimpiadach czy konkursach.
A. Ulan, jako osoba, która od lat odkrywa i  „szlifuje talenty”, powiedziała, że praca przed olimpiadą, jest dla młodzieży okazją do rozwijania zainteresowań problematyką zdrowia czy zdrowego stylu życia. Jak przyznała, dla niej stanowi  motywację do pracy, tej zdecydowanie wykraczającej poza obowiązkowy program nauczania, pozwalającej stawać  z uczniami do twardej rywalizacji, osiągać spektakularne sukcesy, a nawet  wygrywać. Jak podkreśliła A. Ulan, uczeń który startuje w olimpiadzie czy konkursie już jest zwycięzcą, bo „chciało mu się chcieć”…

Kanwą  tego spotkania jest sukces  uczennic Zespołu Szkół nr 3 w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, gdzie Ilona Kołodziej z klasy 3 BG zajęła I miejsce,
a Jadwiga Maciąg z klasy 4 B miejsce VIII. 
Obie uczennice będą startować w eliminacjach  centralnych, które odbędą się 3 marca 2022 roku. Życzymy powodzenia i  mocno trzymamy kciuki.

Dostępność strony