Aktualności

ogólnopolski konkurs lotniczy „Lotnictwo to moja pasja”

„…i gdy już poznasz smak lotu,

będziesz chodzić po Ziemi ze wzrokiem skierowanym w niebo,

gdzie byłeś, dokąd tęsknisz i pragniesz wrócić…”

Leonardo Da Vinci

W dniu 13.04.2022 r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs lotniczy „Lotnictwo to moja pasja”. Do rywalizacji w dwóch częściach konkursowych, teoretycznej i praktycznej, stanęło 61 uczniów z 10 szkół: Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu, Zespół Szkół Mechanicznych nr 3 im. Władysława Sikorskiego w Krakowie, Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Weryni, Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu, Zespół Szkół Mechanicznych im. Stanisława Staszica w Krośnie, Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 im I. Daszyńskiego w Krakowie, Zespół Szkół Samochodowych im. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach, Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie.

Honorowy patronat objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Rzeszowa, Rektor Politechniki Rzeszowskiej, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, Urząd Lotnictwa Cywilnego, TVP3 Rzeszów, Radio Rzeszów.

Wydarzenie uhonorowali swoją obecnością znamienici goście: wiceprezydent Miasta Rzeszowa, Pani Krystyna Stachowska, przedstawiciel Wydziału Edukacji, Pani Monika Neuser, Dziekan Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, Pani dr inż. Izabela Cichocka, Prodziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, Pan dr hab. inż. Paweł Rzucidło, prof. PRz, Pani prof. Elżbieta Dynia, przedstawiciel Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podczas konkursu zostały wygłoszone wykłady. Pierwszy z nich, zatytułowany „Szkolenie kadr lotniczych w Politechnice Rzeszowskiej” przez Pana Dyrektora Ośrodka Kształcenia Lotniczego, dra inż. Arkadiusza Rzucidłę, drugi „Czynnik ludzki w lotnictwie” przedstawiony przez Pana mgr inż. Ryszarda Jaxę-Małachowskiego, prezesa firmy lotniczej „MGN ALARIS CONSULTING”. Ponadto uczestnicy mogli zapoznać się z platformą dydaktyczną silnika lotniczego, przedstawioną przez firmę ATC IATA AVIACON.

Sponsorami wspaniałych nagród, wśród których znalazły się między innymi drony czy vouchery na studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania oraz upominki dla uczestników, były szkoły wyższe : Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Uniwersytet Rzeszowski, a także firmy lotnicze: AviaSoft z Bytomia, Kadry Turystyki z Warszawy.

Laureatami zostali:

1. Dominik Iwaszko – Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu

2. Emilia Sikora – Zespół Szkół nr 3 w Rzeszowie

3. Rafał Majewski – Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 im. I. Daszyńskiego w Krakowie.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs miał na celu nie tylko rywalizację i pogłębienie wiedzy lotniczej oraz poznanie innych środowisk związanych z edukacją i branżą lotniczą lecz przede wszystkim integrację młodzieży i świetną zabawę, łączącą pasję z nauką.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia lotnicze w naszej szkole – lećcie z nami wysoko!

O naszym Konkursie w mediach:

https://rzeszow.tvp.pl/68990756/05042023

https://radio.rzeszow.pl/audycje/lotnictwo-to-maja-pasja-uczniowie-z-calej-polski-przyjechali-do-zs-nr-3-w-rzeszowie

Dostępność strony