Olimpiada

Mamy zwycięzców szkolnych eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności!!!

„Motywacja do wygranej jest ważna,

ale motywacja do przygotowania się jest niezbędna”

Joe Paterno

W dniu 21 października 2021 roku odbyły się szkolne eliminacje „olimpiady żywieniowej”. W szranki rywalizacji stanęło 14 uczniów z klas 2B, 3BS, 3BG i 4B. Oficjalnego otwarcia olimpiady dokonała pani dyrektor Katarzyna Nowak, test przygotowała pani Anna Ulan,  a wsparcie techniczne zapewnił pan Dawid Kosior.

Uczniowie mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru z ogólnie pojętej wiedzy gastronomiczno – żywieniowej z elementami mikrobiologii.  Na pierwszym miejscu uplasowały się 2 uczennice: Jadwiga Maciąg z 4 B i Ilona Kołodziej z 3 BG, uzyskując taką samą ilość punktów w teście. Drugie miejsce zajęła Oliwia Halat z 3 BS, a na miejscu trzecim znalazła się Agata Czopik z 4 B. I choć podium to 3 miejsca, to do etapu okręgowego przechodzą tylko 2 osoby. Tak więc – naszą szkołę na etapie okręgowym  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, reprezentować będą Jadwiga Maciąg i Ilona Kołodziej, w dniu 3 grudnia 2021 roku. Tematyką wiodącą tegorocznej olimpiady jest  „ Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia”.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i trzymamy kciuki za równie imponujące wyniki na etapie okręgowym. Ale przecież  tu nie ma przegranych – wszyscy są wygranymi, bo chcieli zagłębić się w tajniki wiedzy żywieniowej, choć bez możliwości startu w dalszym etapie.

Do etapu okręgowego uczennice będą się przygotowywać pod opieką  pani mgr inż. Anny Ulan