Aktualności

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zapraszamy uczniów – pasjonatów języka angielskiego – do udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu, pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Olimpiada składa się z 3 etapów: szkolnego, okręgowego i ogólnopolskiego, z finałem w Poznaniu.

Etap szkolny odbędzie się 20 października 2023 r. i składać się będzie z dwóch części: testu pisemnego (na papierze) oraz testu online. Test pisemny (90 minut) składa się z ok. 120 pytań z zakresu gramatyki i słownictwa (poziom C1/C1+) oraz elementów wiedzy o krajach anglojęzycznych, w tym szeroko pojmowana kultura, tj. literatura, historia, sztuka, sport, itp.

Tytuł finalisty lub laureata gwarantuje wynik 100% na maturze z j. angielskiego (pisemnej i ustnej), bez konieczności przystępowania do egzaminu oraz indeks na najlepsze uczelnie w kraju!

Osoby chętne proszone są o kontakt (przez Vulcan lub osobiście) z koordynatorem olimpiady w szkole, p. Katarzyną Dawidowską, najpóźniej do 4 października 2023 (środa).

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

Przykładowy test: https://oja.wsjo.pl/…/OJA-202324-sample-test-szkolny… wraz z kluczem odpowiedzi: https://oja.wsjo.pl/…/OJA-202324-sample-test-szkolny…

Zakres tematyczny i gramatyczno-leksykalny znajdziesz na stronie organizatora olimpiady: https://oja.wsjo.pl/o-olimpiadzie/

Dostępność strony