Aktualności

Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

W dniu 13.12.22 r. odbył się etap okręgowy Olimpiady Umiejętności Hotelarskich organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Przewodnie hasło olimpiady brzmiało „Umiejętności, kluczem do przyszłości w hotelarstwie”.

Olimpiada składała się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 40 pytań, a w drugiej obserwowali scenkę, przedstawiającą przyjęcie gościa do hotelu i wysłuchali rozmowy telefonicznej, prowadzonej przez recepcjonistę. Zarówno scenka, jak i rozmowa telefoniczna prowadzone były w języku angielskim. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 30 pytań dotyczących poprawności pracy recepcjonisty podczas obsługi gościa w recepcji i rozmowy telefonicznej.

Naszą szkołę reprezentowali w olimpiadzie Rozalia Pilch z klasy 2a oraz Mateusz Lonc z klasy 4ag. Oboje poradzili sobie bardzo dobrze. Mateusz zdobył 3. miejsce w okręgu, a Rozalia, która jest dopiero w drugiej klasie, uplasowała się w środku.

W etapie okręgowym w całej Polsce startowało ok. 270 uczniów. Do trzeciego, centralnego etapu zostanie zakwalifikowanych tylko 30 z najwyższą ilością punktów. Ostateczną decyzję podejmie Komitet Główny Olimpiady, po otrzymaniu pełnej dokumentacji z Komitetów Okręgowych. Na ostateczne wyniki musimy więc jeszcze poczekać.

 

Uczniów do olimpiady przygotowywała Iwona Kwater.

 

Dostępność strony