Aktualności

Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

W dniu 13.12.2023 w zespole Szkół Gospodarczych, w Rzeszowie odbył się etap okręgowy Olimpiady Umiejętności Hotelarskich. W całym kraju, w dziesięciu okręgach do tej olimpiady przystąpiło ponad 300 uczniów ze 172 szkół. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru oraz sporządzenie dokumentacji do dwóch zadań praktycznych. Informacje potrzebne do wykonania zadań praktycznych podane były w języku angielskim. Aby poradzić sobie z zadaniami trzeba było wykazać się bardzo szeroką wiedzą z zakresu hotelarstwa, znajomością języka angielskiego i logicznym myśleniem. Do etapu centralnego zostanie zakwalifikowanych 30 uczniów z całego kraju, którzy osiągną najlepszy wynik.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 5 as: Joanna Gut oraz Izabela Watras.

Życzymy im, aby znalazły się w finale😊

Uczennice przygotowywały się do olimpiady pod kierunkiem mgr inż. Iwony Kwater

Dostępność strony