Olimpiada wiedzy chemicznej

04 listopada 2022 roku odbył się I (szkolny) etap Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, we współpracy z portalem Edukator.pl.
W etapie tym, w kategorii klas przedmaturalnych wzięło udział pięciu uczniów z klasy 4as (kierunek Technik Analityk):

Weronika Bida

Julia Drożdżal

Martyna Rzeszutek

Maria Wolwowicz

Michał Żmuda

Szkolny etap był etapem zdalnym, a zadaniem uczniów było rozwiązanie zadań konkursowych dotyczących zagadnień chemii nieorganicznej na poziomie maturalnym, udostępnionych przez Organizatorów na platformie Edukator.pl

Miło nam ogłosić, że uczniowie: Weronika Bida, Julia Drożdżal oraz Michał Żmuda uzyskali wyniki, dzięki którym zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady i już niedługo (09 grudnia) będą ponownie mierzyć się z nowymi chemicznymi wyzwaniami.

Trzymamy kciuki za naszych młodych chemików, którzy po raz kolejny będą sprawdzać swoją wiedzę
i umiejętności, a także walczyć o miejsce w ścisłym finale, który odbędzie się 18 marca 2023 roku na Wydziale Chemii UJ w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Przygotowanie uczniów: mgr inż. Magdalena Marzęta

Opieka nad uczniami w trakcie przebiegu konkursu: mgr Renata Skoczylas