Aktualności

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Współczesne media intrygują, dziwią, oburzają, często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet Warszawski wychodzi naprzeciw temu zjawisku i zachęca społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym jednym z elementów otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego jest zorganizowana Olimpiada Wiedzy o Mediach, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej.

W kolejnej, IX już edycji Olimpiady zorganizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju uczestnicy – uczniowie szkół ponadpodstawowych – walczyć będą o indeksy na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów.

 

W szkolnym etapie wzięło udział 5 uczniów: Wiktora Harpula z klasy 4fg oraz Dawid Chudzicki, Weronika Jaworska, Aleksandra Przystaś i Patrycja Socha z klasy 4fs. Zadanie polegało na wykonaniu przez uczniów pracy na jeden z podanych przez Komitet Główny Olimpiady na stronie internetowej tematów i przesłaniu jej do właściwego Komitetu Okręgowego do dnia 14 listopada 2022 roku.

 

Trzymamy mocno kciuki za sukces Naszych Uczniów i zakwalifikowanie się do etapu okręgowego, a następnie etapu centralnego!!!

 

Opiekun: Agnieszka Belcer.

Dostępność strony