Aktualności

Olimpiada Wiedzy o Prawach Ucznia

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpi do Drugiej Edycji Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia.  Olimpiada jest organizowana przez Fundację na rzecz Praw Ucznia, która będzie się składać z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego jak i ogólnopolskiego. Etap szkolny odbędzie się 13 października 2021 r. o godzinie 10:00 i będzie polegał na wypełnieniu testu wielokrotnego wyboru. W etapie drugim zadaniem będzie napisanie pracy pisemnej lub przygotowanie nagrania wideo na temat: „Jak powinna wyglądać szkoła, która respektuje prawa osób uczących się?”. Natomiast 9 marca 2022 r. w Poznaniu odbędzie się etap ogólnopolski.

Jeżeli jesteś uczniem Zespołu Szkół nr 3 w Rzeszowie, zgłoś się, pokaż swoją znajomość twoich praw i wygraj nagrody finansowe oraz rzeczowe fundowane przez 11 partnerów, w tym m.in. Kancelarię Prezydenta RP, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, czy też Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zachęcamy wszystkie uczennice i wszystkich uczniów do udziału!

Zgłoszenia należy kierować do mgr Marceliny Błońskiej – szkolnego koordynatora olimpiady lub mgr Agnieszki Wisz – Rzecznika Praw Ucznia do 10 października 2021 r. poprzez wiadomość na dzienniku.

Więcej informacji pod linkiem: http://prawaucznia.pl/ii-edycja-olimpiady-wiedzy-o-prawach-ucznia/?fbclid=IwAR20xDCmqwGgn4kAwqftvYAa8sK9pFO-fHI0hzcPEXfYTcVPw69FhubGK2g

Dostępność strony