Aktualności

Olimpiada z hotelarstwa

W dniu 12.10.21 odbyły się w naszej szkole eliminacje do XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W tym roku odbywa się ona pod przewodnim tytułem „Trendy w polskiej gastronomii hotelowej”. Celem olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu  umiejętności zawodowych. Tegoroczny temat przewodni obejmuje bardzo szerokie spektrum wiedzy. Oprócz zagadnień związanych z hotelarstwem dotyczy kuchni narodowych, regionalnych i produktu lokalnego.

W etapie szkolnym wzięło udział 13 uczniów klas technikum hotelarskiego. Rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru składający się z 60 pytań. Pytania obejmowały wiedzę ze wszystkich przedmiotów zawodowych, a ich zakres znacznie wykraczał poza program nauczania.

Zwycięzcami tegorocznej szkolnej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej są:

I miejsce: Angelika Pitaś z klasy IV c

II miejsce: Martyna Szewczyk z klasy III as

III miejsce z jednakową ilością punktów: Ewelina Brona, Gabriela Szyszka z klasy 3 as i Weronika Pado z klasy 3 ag

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Dwie osoby- Angelika Pitaś i Martyna Szewczyk będą reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, która odbędzie się w styczniu 2022 roku. Miejmy nadzieję, że zwycięstwo w szkolnych eliminacjach zmobilizuje je  do dalszej nauki.

Życzymy im dalszych sukcesów! Oby trzynastka przyniosła im szczęście😊.

 

Iwona Kwater

Dostępność strony