Aktualności

Olimpiada znajomości Afryki

ETAP OKRĘGOWY OLIMPIADY ZNAJOMOŚCI AFRYKI

W sobotę 4 marca uczennice z Zespołu Szkół nr 3 im. T. Rylskiego w Rzeszowie – Michalina Tomaka
(kl. 2d) i Zuzanna Rębacz (kl. 4ds) pod opieką  p. Michaliny Chudzik, wzięły udział w okręgowym etapie Olimpiady Znajomości Afryki, który odbył się w Liceum Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II w Rzeszowie.
W grudniu dziewczyny okazały się najlepsze spośród 34 uczestników z naszej szkoły, zaś w II etapie stanęły do walki w gronie 1348 uczniów z całej Polski. Podczas konkursu sprawdzana była wiedza na temat kontynentu afrykańskiego z zakresu geografii, historii, religii, wiedzy o kulturze i filozofii. Pomimo, iż na wyniki i informacje o tym, czy naszym reprezentantkom uda się przedostać do finału, trzeba jeszcze chwilę zaczekać, to już teraz serdecznie gratulujemy Michalinie i Zuzannie chęci rozwijania swoich zainteresowań oraz aktywnej postawy w życiu szkolnym.

Dostępność strony