Aktualności

Ostatni weekend w Alicante

Ostatni weekend w Alicante

Po kolejnym tygodniu pracy w zakładach w ramach projektu „Walencja kluczem do sukcesu zawodowego” przyszedł czas na odpoczynek.

Ostatni już weekend w Alicante spędziliśmy bardzo intensywnie.

W sobotę wybraliśmy się do uroczego miasteczka, Altea, które przyciąga artystów i fotografów z całego świata, Jest tu pełno wąskich, brukowanych uliczek i pięknych plaż. Zwiedziliśmy stare miasto Casco Antiguo na którym znajdują się charakterystyczne bielone domy, typowe dla architektury z okresu mauretańskiego panowania na Półwyspie Iberyjskim. Potem wybraliśmy się na jedną z pięknych,  miejskich plaż.

Z Altei pojechaliśmy do pobliskiego miasta Benidorm. Jest to jeden z największych i najpopularniejszych kurortów turystycznych w Hiszpanii i na całym Morzu Śródziemnym. Miasto ma ponad 345 wieżowców, liczących więcej niż 12 pięter i należy do najgęściej zabudowanych miast świata. Nazywane bywa hiszpańskim Las Vegas lub Manhattanem Europy.

Odwiedziliśmy tupunkt widokowy Punta del Canfali, nazywany również „Balkonem Morza Śródziemnego, znajdujący się w samym środku skały, która dzieli dwie wielkie plaże. W tym miejscu znajdował się kiedyś zamek, twierdza obronna, po którym do dziś pozostały resztki murów. Z tego miejsca roztacza się  piękny widok na całe miasto i zatokę.

W niedzielę z kolei popłynęliśmy statkiem na wyspę Tabarka. Jest to mała wysepka o długości 1800m i szerokości 400m, zamieszkała przez około 60 osób. Na wyspie nie ma samochodów, zwiedza się ją pieszo. Czas spędziliśmy odkrywając uroki zabytków, podziwiając piękne widoki, opalając się na plaży i korzystając z kąpieli morskich.

Pogoda, jak to zazwyczaj w Hiszpanii, dopisała😊. Jest słonecznie i goraco.

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie

Opiekunowie grupy:

Iwona Kwater

Paweł Muszyński

Dostępność strony