Aktualności

Patronat Politechniki Rzeszowskiej

W dniu 12.04.2022 r. w Zespole Szkół nr 3 w Rzeszowie zostało podpisane porozumienie o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z Zespołem Szkół nr 3 w Rzeszowie, na mocy którego Politechnika Rzeszowska obejmie patronatem Zespół Szkół nr 3 w Rzeszowie, a klasy o specjalności technik lotniskowych służb operacyjnych otrzymają patronat Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Porozumienie podpisali Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie mgr Jadwiga Gargaś, Jego Magnificencja Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz Dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż.  Adam Marciniec.

Na mocy porozumienia uczniowie szkoły będą uczestniczyć w wydarzeniach na Politechnice Rzeszowskiej, brać udział w wykładach, a także korzystać z infrastruktury badawczo-naukowej Politechniki Rzeszowskiej i Ośrodka Kształcenia Lotniczego.

Koordynatorem ds. organizacyjnych z Politechniki Rzeszowskiej   będzie mgr Magdalena Kamler, a z ramienia Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa dr hab. inż. Grzegorz Kopecki, prof. PRz, natomiast ze strony Zespołu Szkół nr 3 w Rzeszowie – dr inż. Celina Jagiełowicz-Ryznar.

Dostępność strony