Aktualności

Podkarpacka Szkoła Wolności i Tolerancji

11 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu inauguracyjnym III edycji Podkarpackiej Szkoły Wolności i Tolerancji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo transgraniczne. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z trudną pracą funkcjonariuszy Straży Granicznej na terenie naszego województwa. Poruszony został również problem aktualnych zagrożeń dla wolności i praw człowieka ze strony świata cyfrowego. Ważnym punktem programu było podpisanie porozumienia o powołaniu Podkarpackiej Unii Bezpieczeństwa oraz Podkarpackiej Rady Bezpieczeństwa przy Wojewodzie Podkarpackim. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, którego głównym tematem będzie kwestia odpowiedzialności za życie drugiego człowieka w kontekście epidemii.

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Magdalena Bira.

Dostępność strony