Aktualności

IX EDYCJA PODKARPACKIEGO MŁODZIEŻOWEGO ŚWIĘTA BEZPIECZEŃSTWA

Uczniowie z kl. 3eg oraz 2a brali udział w IX edycji Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa organizowanym przez WSPiA. W kampusie uczelni pojawiło się blisko 30 służb, instytucji i organizacji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem.
Każdy mógł zobaczyć sprzęt i zapoznać się z pracą poszczególnych służb. Uczniowie z wielkim zapałem przeszukiwali samochód, w którym ukryto narkotyki i papierosy. Duże zainteresowanie, nie tylko młodzieży, wzbudziły prezentacje sprzętu bojowego oraz pokaz szkolenia psów służbowych.
Uczniowie mieli okazję poznać wyposażenie Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej oraz Kół Naukowych: Kryminalistyki i Kryminologii. Impreza pozwala rozszerzyć wiedzę, pogłębić zainteresowania oraz zweryfikować oczekiwania co do przyszłej edukacji czy pracy zawodowej w sektorze bezpieczeństwa. Uczniowie mogli przekonać się, jak w rzeczywistości wygląda codzienna służba funkcjonariuszy.
Opiekę sprawowały: A. Depa-Kostecka, U. Jarek oraz D. Bukowska. Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń.

Dostępność strony