Aktualności

Podsumowanie PMU „Poznajemy dziedzictwo kulturowe Europy” i Erasmus+ job shadowing

Dziś podsumowania dwóch wyjazdów:

  1. PMU – Rzym: W piątek podczas ostatnich zajęć w szkole Liliana – włoska nauczycielka – wręczyła certyfikaty uczniom, którzy przez 5 ostatnich dni wspólnie z włoską młodzieżą realizowali działania mobilnościowe. Po podsumowaniu pobytu młodzież pojechała na Monte Cassino – skrawek polskiej ziemi we Włoszech, na którym spoczywają doczesne szczątki polskich żołnierzy poległych w bitwie o Monte Cassino. Piękne widoki i poruszająca historia sprawiły, że uczniowie jeszcze lepiej poznali rys historyczny tak ważnych dla Polaków wydarzeń. Do Polski wrócili bogatsi o nowe doświadczenia, nawiązane znajomości a nawet przyjaźnie. To był dobrze przeżyty tydzień.
  • Erasmus+ – job shadowing: Także dwie nauczycielki: Renata Mazur-Bukała i Magdalena Kopel zakończyły tygodniowy pobyt w pięknym miasteczku Rimini, gdzie w Tavernie degli Artisti pod okiem włoskich mistrzów kuchni poznawały tajniki kuchni włoskiej. Podczas podsumowania otrzymały certyfikaty potwierdzające odbycie działań projektowych z rąk Mario Pappano. Zdobyte doświadczenia zawodowe wykorzystają w pracy zawodowej. O prawidłowy przebieg obserwacji pracy dbała organizacja przyjmująca AI Rimini.

W Rimini kontynuują swoje praktyki zawodowe uczniowie kształcący się w zawodach: technik lotniskowych służb operacyjnych, technik reklamy i technik żywienia i usług gastronomicznych. Więcej o firmach, w których realizują staże napiszemy w przyszłym tygodniu, natomiast do śledzenia ich działań zapraszamy na stronę www.projektyzs3.rzeszow.pl

Koordynator projektów: Katarzyna Nowak

Dostępność strony