Aktualności

Podsumowanie praktyk „Grecja kluczem do rozwoju zawodowego”

W niedzielę 25.09.22, nad ranem wróciła do Rzeszowa 19- osobowa grupa uczniów naszej szkoły, która przebywała w Paralii, w Grecji w ramach projektu Erasmus+ „Grecja kluczem do sukcesu zawodowego”.

Dwa tygodnie spędzone w Grecji upłynęły bardzo szybko. Uczniowie z kierunków technik analityk, technik eksploatacji portów i terminali oraz technik hotelarstwa odbywali swoje praktyki w zakładach odpowiadających kierunkowi ich kształcenia: w laboratorium, firmie logistycznej i hotelu. Podczas praktyk zawodowych uczniowie mieli możliwość poznania wyposażenia, organizacji pracy, metod i technik, a także procedur stosowanych w greckich zakładach pracy. Zrealizowali program praktyk i zdobyli nowe doświadczenia zawodowe. Na zakończenie praktyk wszyscy otrzymali certyfikaty, potwierdzające odbyte praktyki.

Podczas całego pobytu uczniowie porozumiewali się z Grekami w języku angielskim, co wpłynęło na rozwój ich kompetencji językowych.

Czas wolny wypełniony był intensywnym programem kulturowym. Zwiedziliśmy Meteory, Saloniki, wyspę Skiatos. Mieliśmy możliwość przejścia szlakami turystycznymi po górach Pieria, opalania się na plaży, kąpania się w morzu, płynięcia statkiem wycieczkowym po morzu, uczenia się greckich tańców: Zorby i Sirtaki oraz udziału w grze miejskiej i dyskotece. Była też okazja, aby samodzielnie pospacerować po Paralii, cieszyć się piękną pogodą i poznać smaki kuchni greckiej.

W trakcie pobytu uczniowie nauczyli się też samodzielności i odpowiedzialności, nabrali pewności siebie. Wszystkie te doświadczenia na pewno ułatwią im w przyszłości odnalezienie się na europejskim rynku pracy i rozwój własnej kariery zawodowej.

 

Opiekunowie grupy: Iwona Kwater i Paweł Muszyński

Koordynator projektu: Katarzyna Nowak wraz z zespołem projektowym

Dostępność strony