Polakom na ukrainie

„Drodzy uczniowie,

w Naszej szkole organizowana jest zbiórka mająca na celu niesienie pomocy Polakom zamieszkującym tereny Ukrainy.

Akcja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu.

Dziś – w szczególnie ciężkim momencie – chcielibyśmy zwrócić uwagę na potrzeby naszych rodaków i zorganizować wsparcie, które pozwoli na przetrwanie  ciężkiego okresu i godne uczczenie Świąt Bożego Narodzenia. W związku
z tym organizowana jest zbiórka produktów spożywczych, które trafią do polskiej społeczności z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic oraz innych miejscowości.

Chcielibyśmy  serdecznie zaprosić do włączenia się w akcję „Polakom na Ukrainie”. Zbiórka odbędzie się w dniach od 1 do 12 grudnia 2022 roku.

Aby pomoc przybrała najbardziej efektywny charakter, prosimy o przekazywanie produktów z długim terminem przydatności do spożycia.

Dary można zostawiać w gabinecie pedagoga.

Zebrane artykuły przekażemy naszym rodakom w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia.”