Aktualności

Polonistyczna wycieczka do Warszawy

W dn. 30.03.2023r. uczniowie z klas: 4As, 4Fg, 4Cg, 3A, 3C, 4Fs, 4Bs i 4Cs wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Ekscytujący dzień rozpoczęto od zwiedzenia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Następną atrakcją był spacer po Ogrodzie Saskim, w którym stoi monumentalna fontanna, ta sama, przy której nastąpiło ostateczne rozstanie między Cezarym Baryką i Laurą Kościeniecką, bohaterami „Przedwiośnia” S. Żeromskiego. Chwile zadumy zapewnił czas spędzony przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz zmiana warty honorowej. Kolejno uczestnicy przeszli Krakowskim Przedmieściem, śladami „Lalki” B. Prusa, obok kamienicy, w której mieszkał Ignacy Rzecki, Stanisław Wokulski, oraz kościoła o. Karmelitów, w którym kwestowała Izabela Łęcka. Zatrzymali się w miejscu, w którym po nieudanym zamachu powstańców styczniowych, Rosjanie wyrzucili na bruk fortepian, na którym grał Fryderyk Szopen. Fascynaci biologii udali się na wystawę Body Worlds Vital w Pałacu Kultury i Nauki. Wieczorem w Teatrze Dramatycznym wszyscy obejrzeli spektakl MADAME Antoniego Libery. Uczniowie wykazali się ogromną kulturą osobistą, dojrzałością,odpowiedzialnością i dyscypliną, z czego bardzo dumni byli ich nauczyciele: organizator wycieczki, p. Alina Szemberska – Baran oraz p. dyr. Agnieszka Kunicka i p. Agnieszka Węglowska.

Dostępność strony