Aktualności

PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW – III nabór

Z wielką radością chcemy podzielić się z uczniami naszej szkoły kolejnym sukcesem. W ramach trzeciego naboru PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW wniosek „Historyczne wędrówki po Europie – Granada w oczach współczesnej młodzieży” znalazł się na liście projektów, które otrzymały dofinansowanie i dzięki temu już wiosną 2022 do słonecznej Hiszpanii wyjedzie trzy 14-osobowe grupy uczniów, którzy podczas tygodniowych zajęć z hiszpańską młodzieżą będą realizować wspólne dla polskiej i hiszpańskiej młodzieży elementy podstawy programowej z historii, informatyki, geografii i wychowania fizycznego.

Uczniowie będą także mogli zwiedzić Granadę, poznać kulturę, zwyczaje i kuchnię z tego regionu.

Jest to już kolejny sukces o europejskim wymiarze i cieszy nas to, że w różnych projektach realizowanych w naszej szkole stwarzamy młodzieży szansę zarówno w realizacji praktyk zawodowych w europejskich przedsiębiorstwach w ramach programów Erasmus+ i POWER, jak i kształtowania kompetencji kluczowych podczas uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych wraz z uczniami z europejskich szkół w ramach programu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów.

Poprzez te działania placówka wprowadza młodzież w międzynarodowy wymiar nauki i pracy. Staje się przez to szkołą nowoczesną, kształcącą na poziomie europejskim.

Autorki projektu: Sabina Stecka i Katarzyna Łysikowska

Katarzyna Nowak – koordynator projektów UE wraz z Zespołem Projektowym

Dostępność strony