Aktualności

PRAKTYKI W GRECJI w ramach projektu „Grecja kluczem do sukcesu zawodowego”

Upłynął już tydzień praktyk grupie przebywającej w Grecji w ramach projektu „Grecja kluczem do sukcesu zawodowego”.

Młodzież przebywająca na zagranicznych praktykach w Grecji zdobywa swoje doświadczenie zawodowe w 3 zakładach pracy znajdujących się na Riwierze Olimpijskiej, w Paralii i jej okolicach.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa, odbywają swoje praktyki w 2-gwiazdkowym hotelu Honorata, w którym również mieszkamy. Uczniowie przygotowują śniadania hotelowe, obsługują gości podczas wydawania posiłków, poznają wyposażenie pokoi hotelowych, które swoim standardem nie odbiegają od tych w hotelach 3-gwiazdkowych, uczą się procedury ścielenia łóżek, wykonują prace porządkowe w części ogólnodostępnej hotelu oraz pracują w recepcji przyjmując gości, a także poznają zasady przyjmowania rezerwacji i ich potwierdzania.

Uczniowie z zawodu technik analityk pracują w laboratorium mleczarni „Farma Pieria” w pobliskim miasteczku Katerini. W mleczarni produkowany jest jogurt oraz ser Mizithra. Praktykanci poznają sprzęt i aparaturę laboratoryjną, pod nadzorem pracowników pobierają próbki surowców, półproduktów i wyrobów gotowych, przeprowadzają badania analityczne i na podstawie otrzymanych wyników dokonują oceny ich jakości.

Uczniowie kształcący się z zawodzie technik eksploatacji portów i terminali, szkolą się w firmie logistycznej Trofo Express, znajdującej się w miejscowości Peristasi. Jest to firma zaopatrująca okoliczne hotele w produkty spożywcze. Poznają wyposażenie, urządzenia transportowe i magazynowe, kompletują zamówienia dla poszczególnych klientów. Przy pomocy pracowników organizują przyjęcia i wydawanie towarów z magazynu oraz ustalają nieprawidłowości w stanie magazynowym.

Po pracy, znajdujemy czas na plażowanie, kąpiel w morzu😊

Pozdrawiamy bardzo serdecznie wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Opiekunowie grupy: Sabina Stecka i Iwona Kwater wraz z młodzieżą.

Koordynatorem projektu jest Katarzyna Nowak

Dostępność strony