Aktualności

Praktyki zawodowe w ramach projektu „Włoski staż oknem na świat”

Mija już drugi tydzień praktyk zawodowych i czas szybko leci, ale uczniowie realizują swoje staże zgodnie z założeniami projektu. Młodzież kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych realizuje praktyki zawodowe w hotelach Capri i Mi Mamma, restauracjach Osteria le Logge oraz Taverna degli Artisti. Uczniowie pod okiem wykwalifikowanych włoskich mistrzów kuchni przygotowują tradycyjne włoskie potrawy a także poznają zasady i techniki łączenia makaronów, owoców morza i ryb oraz przygotowują śniadania i obsługują gosci.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik reklamy odbywają praktyki w zakładach: Neon Rimini Group SRL, Foto Video Play Rimini, Tipografia Bizzocchi i SOCI.  Na stanowiskach pracy zapoznają się m.in. z obróbką zdjęć do ulotek i folderów w programach graficznych, projektowaniem graficznym kalendarzy, wizytówek, ulotek, folderów i broszur reklamowych oraz tworzeniem bazy danych klientów agencji reklamowej.

Uczniowie z zawodu technik lotniskowych służb operacyjnych odbywają praktykę zawodową na lotnisku w Rimini. Po odbyciu szkolenia wstępnego zostały im powierzone zadania, jakie na co dzień wykonują pracownicy portu lotniczego: odprawa biletowo-bagażowa pasażerów w porcie lotniczym, wykonywanie czynności związanych z obsługą podróżnych w terminalu, dobieranie urządzeń do kontroli bezpieczeństwa podróżnych i ich bagażu w porcie lotniczym oraz poznanie zasad boardingu.

Po praktykach zawodowych młodzież spędza wolny czas zwiedzając miasteczko Rimini oraz relaksując się na plaży.

Koordynator projektu: Katarzyna Nowak wraz z zespołem projektowym

Dostępność strony