Aktualności

Regionalne Spotkania Informacyjne

Regionalne Spotkania Erasmusa

7 grudnia 2021 r. w OENiPAS w Czudcu młodzież naszej szkoły prezentowała przykłady dobrych praktyk zdobyte w ramach projektów unijnych realizowanych na przełomie września i października w Hiszpanii i Włoszech.

https://www.youtube.com/watch?v=kZ7lF79vNwI

https://www.facebook.com/search/top?q=pcen%20rzeszów

Dobiegł już końca maraton wyjazdów na staże zawodowe i zajęcia lekcyjne do Alicante, Rimini i Malagi. Opadły emocje i wszyscy wrócili do szkoły, do pracy. Jednak wspomnienia i czas zdobywania doświadczeń zawodowych oraz kształtowania kompetencji kluczowych pozostanie w fotografiach, filmikach, sms-ach, wspomnieniach…

Zapraszamy do obejrzenia filmików podsumowujących wyjazdy do:

Alicante w Hiszpanii – 20 uczniów kształcących się w zawodach technik analityk, technik eksploatacji portów i terminali i technik hotelarstwa przez 3 tygodnie odbywali staże zawodowe w hiszpańskich laboratoriach analitycznych, firmach logistycznych czy hotelach. Opiekowali się nimi Iwona Kwater i Paweł Muszyński

https://www.youtube.com/watch?v=SBdjWnnhdCQ

Rimini we Włoszech – 40 uczniów kształcących się w zawodach technik lotniskowych służb operacyjnych, technik reklamy i technik żywienia i usług gastronomicznych w dwóch 20-osobowych grupach po 2 tygodnie odbywali staże zawodowe na włoskim lotnisku, w agencjach reklamowych i restauracjach. Opiekowali się nimi: Danuta Chmura, Magdalena Drozd, Edyta Kraska i Małgorzata Pabjańska

https://www.youtube.com/watch?v=J7kep08IBzE

https://www.youtube.com/watch?v=0-x249DWGwo

Malagi w Hiszpanii – 35 uczniów z klas trzecich technikum i branżowej szkoły I stopnia w dwóch grupach: 18- i 17-osobowej wyjechali do hiszpańskiej szkoły średniej w Maladze, gdzie wraz z młodzieżą realizowali wspólnie podstawę programową z geografii, informatyki i języka angielskiego, wypracowując rezultaty: makietę i wirtualny spacer po Maladze, prezentacje związane z regionem Andaluzji itp. Opiekowali się nimi: Celina Jagiełowicz-Ryznar, Małgorzata Soja-Durek, Sabina Stecka, Kamil Kwoka i Maciej Szeliga.

https://www.youtube.com/watch?v=3AbqjgdSkzU

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=7PG7OojegtM&feature=youtu.be

W sumie od 5 września do 9 października na staże wyjechało 95 uczniów i 11 nauczycieli, a budżet tych mobilności wyniósł 724 695 PLN.

Podsumowując to, co już było nie sposób nie powiedzieć, o tym, co nas czeka na wiosnę.

A będzie się działo sporo, o ile sytuacja epidemiczna nie pokrzyżuje nam planów.

W ramach programu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów trzy 14-osobowe grupy uczniów na przełomie kwietnia i maja wyjadą do hiszpańskiej Granady, gdzie wraz z młodzieżą będą realizować elementy podstawy programowej kształcenia ogólnego z historii, informatyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego.

W ramach PO WER kształcenie zawodowe kolejne dwie 20-osobowe grupy uczniów na przełomie maja i czerwca wyleci do Rimini, by na lotnisku, w agencjach reklamowych i restauracjach szlifować swoje umiejętności zawodowe.

W ramach Akredytacji otrzymaliśmy dofinansowanie na wyjazd uczniów z zawodów technik analityk, technik eksploatacji portów i terminali i technik hotelarstwa do Grecji, tak więc 19-osobowa grupa uczniów wyjedzie do Paralia Katerini niedaleko Salonik, gdzie przez dwa tygodnie będzie realizować staże zawodowe w greckich laboratoriach, firmach logistycznych i hotelu Honorata.

Tak więc Szanowni Uczniowie już na wiosnę otwieramy Wam europejskie bramy do Hiszpanii, Włoch i Grecji. Cieszymy się, że aż 100 uczniów i 15 nauczycieli będzie miało szansę przeżyć przygodę w jednym z trzech miast europejskich.

Zapraszamy do składania wniosków. Na stronie internetowej szkoły, FB i Instagramie na bieżąco zamieszczane są informacje dotyczące naborów.

Do zobaczenia na europejskich mobilnościach

 

Dostępność strony