CZAS NA WYCIECZKĘ DO SAN MARINO

Sobota to czas, kiedy wszyscy mają dzień wolny. Razem z naszymi opiekunkami pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do San Marino, stolicy jednego z najmniejszych państw Europy. Jest to mała republika leżąca na zboczach góry Titano. Najpierw z przewodnikiem – panią Moniką zwiedzaliśmy miasto. Widzieliśmy strzelnicę kuszników, ratusz, siedzibę rządu republiki oraz przeszliśmy tzw. przesmykiem czarownic, z którego można było podziwiać przepiękne widoki. Byliśmy w bazylice, w której wnętrzach spoczywają relikwie założyciela San Marino,Muzeum Wampirów i Muzeum Tortur. Mieliśmy możliwość zobaczyć najważniejszy zabytek miasta – zamek La Rocca o Guaita. Później mieliśmy czas wolny, który jedni spędzili w kawiarni, a inni robili drobne zakupy. W uroczym San Marino poznaliśmy historię i zabytki, był tez czas na zdjęcia i zakupy pamiątek.

Pozdrawiamy dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, wychowawców w internacie, wszystkich pracowników i uczniów naszej szkoły – młodzież wraz z opiekunkami – Edytą Kraską i  Danutą Chmurą.