Aktualności

SŁODKO I ZDROWO, czyli ciasta z warzywną nutką

SŁODKO I ZDROWO, CZYLI CIASTA Z WARZYWNĄ NUTKĄ

Pyszne, zdrowe i pożywne. Takie są właśnie dietetyczne ciasta z udziałem warzyw.

Warzywne ciasta mają zaskakująco dobry smak, niepowtarzalną wilgotną konsystencję i przez długi czas zachowują świeżość. Wybornie smakują, intrygująco wyglądają, ale przede wszystkim banalnie się je wykonuje. Ponadto, są mniej kaloryczne i bardziej bogate w ważne składniki odżywcze niż wypieki przyrządzane na bazie tradycyjnych składników. Idealnie nadają się na zdrową przekąskę do pracy lub na drugie śniadanie. Dlatego warto na stałe włączyć je do swojego codziennego jadłospisu. Na pewno będą ciekawym urozmaiceniem diety oraz wzbogacą ją o cenne elementy.

            Uczniowie klasy 1 b gr.2 i klasy 2 b w ramach innowacji pedagogicznej z „Dietetyki” przygotowali dla Państwa wiosenne inspiracje:

1.     Ciasto marchewkowe

2.     Tartę dyniową

3.     Muffiny z buraków

4.     Brownie z czerwonej fasoli

5.     Ciasto ze szpinakiem

6.     Dyniowe ciasteczka

7.     Ciasto z buraka

8.     Brownie z cukinii

9.     Ciasto z batatów

10.  Pomidorowe róże

11.  Drożdżówki ziemniaczane

Daj się zainspirować pysznymi pomysłami na wiosnę!

Pomysłodawczyniami przedsięwzięcia i opiekunkami grup są:

mgr inż. Agnieszka Wójcik i mgr inż. Magdalena Kopel

Dostępność strony