SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W dniu 21 czerwca 2021 r. młodzież wyjeżdzająca na staż do Rimini – I i II grupa projektu „Włoski staż oknem na świat”, wraz z opiekunami: Magdaleną Drozd-Bratkowicz, Danutą Chmurą, Edytą Kraską i Małgorzatą Pabjańską, wybrała się na spotkanie integracyjne do restauracji „ITALIA DA BERE”. Zostało ono zorganizowane w ramach przygotowania kulturowo – pedagogiczno – zawodowego i językowego. Było ono doskonałą okazją zarówno do lepszego poznania się, rozmów w języku włoskim z właścicielami: Massimiliano Bondioli i Christian Valsecchi, zasmakowania potraw kuchni śródziemnomorskiej, jak i wspólnego śpiewania włoskich przebojów.

Na zagraniczny staż do Rimini we wrześniu, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, wyjedzie 40 uczestników z zawodów: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik reklamy oraz technik lotniskowych służb operacyjnych, a kolejne dwie grupy wyjadą w czerwcu 2022 r.