Aktualności

Spotkanie w ramach innowacji

„Jesteś tym co jesz”

14 marca 2024 r., uczniowie klas 1B, 1J, 2B i 4B, uczący się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych, wzięli udział w warsztatach z panią mgr Urszulą Bindugą – wykładowcą w Katedrze Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach innowacji: „Kreowanie świadomości dietetycznej technika żywienia i usług gastronomicznych w języku polskim i angielskim”.

W trakcie warsztatów młodzież poznała niebezpieczne dodatki do żywności, ich wpływ na organizm człowieka, a także nauczyła się czytać etykiety wyrobów spożywczych. Kolejnym tematem było wykorzystanie odpadów żywnościowych w dietetyce i kosmetologii. Był również czas na zadawanie pytań naszej pani ekspert, która udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Uczestnictwo w „Ciekawej lekcji” oraz przekazana przez prowadzącą wiedza i umiejętności były cennym doświadczeniem dla naszej młodzieży.

Spotkanie zorganizowały autorki innowacji: mgr inż. Małgorzata Pabjańska i mgr Anna Patron.  

Dostępność strony