Aktualności

Staże zawodowe szansą na europejską karierę – podsumowanie pierwszego tygodnia działań projektowych

Mija już pierwszy tydzień, kiedy to do Rimini przyleciała druga 14-osobowa grupa uczniów kształcąca się w trzech zawodach: technik lotniskowych służb operacyjnych, technik reklamy i technik żywienia i usług gastronomicznych oraz dwie nauczycielki na obserwacji pracy: Sabina Stecka – w porcie lotniczym w Rimini i Anna Ulan w Tawernie degli Artisti.

Projekt jest realizowany w ramach przyznanej akredytacji Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, realizują swoje działania w zakładach pracy, a po pracy spędzają czas na zwiedzaniu Rimini i okolic, plażowaniu, spacerach.

Sabina Stecka i Anna Ulan już kończą swoje działania i w sobotę wracają do Polski bogatsze o nowe doświadczenia zawodowe, które wykorzystają w pracy szkolnej. Młodzież jest na półmetku swoich działań i w weekend pojedzie do Bolonii na zajęcia kulturowe.

Pierwszy tydzień minął bardzo intensywnie, gdyż poza codziennymi stażami w zakładach pracy, młodzież  zwiedziła San Marino, Ankonę oraz Rimini, a dzięki temu, że po dużych ulewach i anomaliach pogodowych, które były w regionie Eminlia-Romania, pojawiło się wiosenne słońce, chętnie relaksowała się na pobliskiej plaży.

Do śledzenia codziennych poczynań naszej grupy zapraszamy na bloga projektowego:  www.projektyzs3.rzeszow.pl

Koordynator projektu: Katarzyna Nowak

Dostępność strony