Aktualności

Sukces naszych cukierników!!!

 

XXVII Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik – Etap wojewódzki

W dniu 21.01.2022 r. w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu został przeprowadzony etap wojewódzki  XXVII Ogólnopolskiego  Turnieju  na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice:

Karolina Boroń z klasy 3gg – zdobyła II miejsce

Kamila Wróbel z klasy 3gs- zdobyła III miejsce

Turniej składał się z dwóch części- pisemnej: testu i praktycznej: wykonanie tortu, ciastek bankietowych i figurek z masy cukrowej. Temat przewodni tej edycji konkursu brzmiał: „Potęga Natury”.

Obie uczennice wykazały się szeroką wiedzą z branży cukierniczej oraz wysokimi umiejętnościami praktycznymi w dobieraniu surowców i półproduktów, sporządzaniu półproduktów cukierniczych i wyrobów gotowych oraz dekorowaniu wyrobów ciastkarskich.

Gratulujemy laureatkom bardzo dobrego wyniku i życzymy zakwalifikowania się do etapu centralnego we Wrocławiu.

Przygotowaniem do turnieju oraz opieką podczas wyjazdu zajmowała się pani Marta Świder.

Dostępność strony