Aktualności

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

Z wielką dumą pragniemy poinformować, iż uczennica klasy 3 bg Ilona Kołodziej  oraz uczennica 4 B – Jadwiga Maciąg uzyskały tytuł FINALISTY  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Ilonka i Jadzia są uczennicami technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uzyskany wynik daje Im 100% z rozszerzonej biologii na maturze, stypendium „Mistrz”, wstęp na bardzo wiele uczelni bez postępowania kwalifikacyjnego, możliwość udziału w podkarpackim programie dla zdolnej młodzieży „ Nie zagubić talentu” a dla I. Kołodziej również zwolnienie z egzaminu z kwalifikacji HGT.12 w części pisemnej z wynikiem 100%.

Tematyką wiodącą tegorocznej Olimpiady było „Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia ze szczególnym uwzględnieniem nadciśnienia tętniczego”. Temat ten jest niezwykle ważny, ponieważ w Polsce mamy zdiagnozowanych około 11 milionów osób z nadciśnieniem tętniczym, a jak wiadomo prawidłowa dieta pozwala na zmniejszanie ryzyka powstawania tej choroby oraz zmniejszania jej konsekwencji dla dobrego zdrowia i samopoczucia.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczennicom wspaniałego sukcesu i życzymy owocnej pracy w dalszym pogłębianiu swojej wiedzy żywieniowej. To już kolejny rok, kiedy znajdujemy się wśród najlepszych uczniów startujących w tej Olimpiadzie.

Do olimpiady uczennice przygotowywała pani mgr inż. Anna Ulan

Dostępność strony