Aktualności

Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie „Sprawny w zawodzie 2024”

W dniach 14-17 maja w Gołdapi odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie 2024”, organizowany corocznie dla młodzieży z całej Polski będącej pod opieką Ochotniczych Hufców Pracy. Uczestnicy, którzy pod okiem wybitnych znawców kuchni rywalizowali w przygotowaniu wyrafinowanych dań, mieli możliwość sprawdzenia wiedzy teoretycznej z zakresu BHP.

W wydarzeniu uczestniczyła najbardziej utalentowana młodzież OHP, która przeszła wstępne etapy kwalifikacyjne na poziomie województw.

Konkurs składał się z kilku etapów, podczas których uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, praktycznymi umiejętnościami kulinarnymi oraz estetyką podania.

W tym roku z Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP reprezentantami Podkarpacia byli uczniowie Branżowej Szkoły z Zespołu Szkół Nr 3 w Rzeszowie, Karol Woźniak z kl. 3g i Hubert Białogłowski z kl. 2h. Karol w kategorii „Sprawny w zawodzie -kucharz” przygotowując zupę krem z selera oraz polędwiczki wieprzowe w sosie winnym z dodatkami zajął IV miejsce, natomiast Hubert w kategorii „Sprawny w zawodzie – wiedza BHP z elementami prawa pracy” zajął na szczeblu ogólnopolskim VI miejsce.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu „Sprawny w zawodzie 2024” była Komenda Główna OHP, która jednocześnie była głównym sponsorem cennych nagród.

Wszyscy finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczył Komendant Główny P. Jerzy Budzyn.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie, laureatom wygranych, a naszym reprezentantom z Podkarpacia, zajęcia wysokich lokat na szczeblu krajowym.

Dostępność strony