Aktualności

Szkolne eliminacje Olimpiady Żywieniowej

W dniu 12.10. 2022 r. odbyły się szkolne eliminacje olimpiady żywieniowej. W rywalizacji brały udział uczennice z klas: 3B, 4BS i 4BG. Oficjalnego otwarcia olimpiady dokonała pani dyr. Jadwiga Gargaś, która życzyła uczestniczkom „ połamania pióra”. Test do eliminacji szkolnych przygotowała pani Anna Ulan.


Uczennice miały do rozwiązania test wielokrotnego wyboru z wiedzy żywieniowej i gastronomicznej, ze szczególnym uwzględnieniem ryb i owoców morza. Na pierwszym miejscu uplasowała się Ilona Kołodziej z 4BG. Drugie miejsce zajęła Natalia Jasińska z 4 BS, a na miejscu trzecim znalazła się Karolina Chlewa z 4 BS. I choć podium to 3 miejsca, to do etapu okręgowego przechodzą tylko 2 osoby. Naszą szkołę na etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu w dniu 2.12. 2022 r. reprezentować będą Ilona Kołodziej i Natalia Jasińska. Tematyka wiodąca tegorocznej edycji to „ Ryby i owoce morza – przetwórstwo i zastosowanie w żywieniu”.


Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i trzymamy kciuki za równie imponujące wyniki Ilony i Natalii na etapie okręgowym.
Do etapu okręgowego uczennice będą się przygotowywać pod opieką pani mgr inż. Anny Ulan.

Dostępność strony