Aktualności

SZKOLNE WYJŚCIE NA ANGLOJĘZYCZNE PRZEDSTAWIENIE „PYGMALION” J. B. SHAW’a

W dniu 24 listopada 2023 r. uczniowie z klas: 2 A, 2 D, 3 D, 5 AS, 5 CS, 5 ES i 5 FS wraz z opiekunami, p. Karoliną Winiarską, p. Angeliną Tabor i p. Katarzyną Dawidowską, wybrali się na spektakl „Pygmalion”, wystawiany przez anglojęzyczny teatr objazdowy TNT Theatre Britain i American Drama Group Europe w Instytucie Muzyki UR.

Wyjście zorganizowane było w ramach innowacji pedagogicznej „COOLturalny Angielski z Historią w Tle”, autorstwa p. Katarzyny Dawidowskiej i p. Karoliny Winiarskiej.

„Pygmalion” to znakomity komediodramat, ukazujący w sposób prześmiewczy realia życia brytyjskiej arystokracji z epoki edwardiańskiej. Przerysowane kreacje psychologiczne głównych bohaterów przypomniały uczniom, że prostolinijność, wrażliwość, autentyczność, pokora i brak potrzeby wywyższania się ponad innych to zalety, które powinny stać się nieodzownym elementem relacji międzyludzkich.

Obejrzane przedstawienie pozwoliło uczniom usłyszeć na żywo język, którego tajniki zgłębiają od wielu lat, a połączenie sztuki z nauką wpłynęło na wielowymiarowe kształtowanie młodego człowieka.

Organizatorki wyjścia: K. Winiarska i K. Dawidowska.

Dostępność strony