Aktualności

Tenis stołowy

Kacper Michalski, uczeń klasy 3fg został mistrzem szkoły w tenisie stołowym rozgrywanym dnia 1 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół nr 3 im. T. Rylskiego w Rzeszowie.
Kacper w 1. pojedynku zmierzył się z uczniem kl.1c Adrianem Witkiem, pokonując go w setach 2:0, tym samym awansując na półfinału rozgrywek tenisowych.
Kolejnym rywalem Kacpra został Karol Hazik, uczeń klasy 3dg i po zaciętej i bardzo emocjonującej walce, Kacper zwyciężył 2:1.
Finał gry pojedynczej przedstawiał się następująco:
Kacper Michalski kl.3fg kontra Adrian Paśko kl.1c.
Kibice musieli bardzo długo czekać na rozstrzygnięcie tego finałowego spotkania, gdyż gra była bardzo wyrównana i do samego końca ciężko było wskazać mistrza szkoły.
W decydującej końcówce, więcej sił zachował Kacper, pokonując Marcela 2:1.
Końcowa klasyfikacja turnieju tenisa stołowego w kategorii chłopców przedstawia się następująco:
1miejsce – Kacper Michalski kl.3fg
2 miejsce – Marcel Paśko kl.1c
3 miejsce – Karol Hazik kl.3dg
3 miejsce – Mateusz Madej kl.4c.
Gratulujemy najlepszym  szkolnym tenisistom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
W kategorii dziewcząt zorganizowane były szkolne zawody  tenisa stołowego o zakwalifikowanie się do Otwartych Mistrzostw w Tenisie Stołowym, które odbędą się dnia 7 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 im. T. Rylskiego w Rzeszowie.
Czołowymi zawodniczkami, które będą reprezentować barwy naszej szkoły są zwyciężczynie grup:
Grupa A –  Anna Wojtanek kl.3ag
Grupa B –  Wiktoria Wytwał kl.3fg
Grupa C –  Aleksandra Maria Sierżęga kl.3ag.
 Sędzinami punktowymi były uczennice klasy 1a: Natalia Stąpor, Oliwia, Pietraszek, Wiktoria Siuta.
Pomysłodawcą i organizatorem  zawodów był Wiesław Pyzia.