Aktualności

Tydzień bez plastiku

W ramach kolejnego dnia „Tygodnia bez Plastiku” organizowanego w naszej szkole, we współpracy z Miastem Gminą Rzeszów, Fundacją Odzyskaj Środowisko, organizacją odzysku AURAEKO i z Dominiką Łabędzką – influencerką, zostały przeprowadzone warsztaty z uczniami klas: 1a i 2a TECHNIKA ANALITYKA z innowacją Kosmetologia. Z produktów ekologicznych i tych, które możemy znaleźć w kuchni i na przysłowiowej łące, czyli kwiatów i ziół, otrzymywano musujące kule do kąpieli oraz mydełka pilingujące i zapachowe. Gościem specjalnym był pan redaktor Mariusz Piątkiewicz z Radia Rzeszów.

Sposób wykonania kosmetyków można zobaczyć na zamieszczonych filmikach, które będą formą instruktażu i  zainspirują do wykonania ich samodzielnie w domu.

mgr inż. Monika Kluz-Kula

Fragment audycji radiowej nagrywanej podczas warsztatów otrzymywania kosmetyków ekologicznych przez Pana redaktora Mariusza Piątkiewicza z  Radia Rzeszów

Dostępność strony