Aktualności

DZIEŃ Z ANALITYKIEM

W dniu 17 marca w ramach „Dnia z analitykiem”, odbyły się dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie, zajęcia pod tytułem: „ Magiczne czwartki – odkryj, sprawdź…”, prowadzone przez mgr inż. Monikę Kluz-Kulę wraz z asystentkami z klasy 1a technika analityka.
Podczas zajęć, Goście mieli możliwość zapoznać się z chemią doświadczalną. Mogli wykryć kwasy, zasady, sole, sprawdzić ich odczyn, rozpoznać skrobię, sacharozę, glukozę, aldehydy i ketony. Ponadto nauczyli się przeprowadzić reakcje chemiczne w skali mikro, otrzymać lustro srebrne w probówce i wiele innych ciekawych doświadczeń. Uczestnicy zapoznali się też z praktycznymi metodami pracy, jakie są prowadzone na zajęciach laboratoryjnych. Wszyscy wykazywali duże zainteresowanie zawodem technika analityka, byli bardzo zaangażowani, dlatego tym bardziej było nam miło ich gościć w naszych pracowniach. Mamy uzasadnioną pewność, że od nowego roku szkolnego, będą częścią naszej społeczności szkolnej na kierunku technik analityk.

Dostępność strony