Uroczysta akademia z okazji Jubileuszu 120-lecia szkoły

W dniu 17 maja 2023 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Jubileuszu 120-lecia naszej Szkoły. Jubileusz ten to święto szczególne – to spotkanie absolwentów z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami szkoły.

W części oficjalnej Pani Dyrektor Jadwiga Gargaś przedstawiła krótki rys historyczny najstarszej szkoły zawodowej w kraju. Kiedyś Krajowa Szkoła Mleczarska, następnie Państwowe Technikum Mleczarskie
i Zespół Szkół Spożywczych, obecnie zaś Zespół Szkół nr 3 im. Tadeusza Rylskiego to 120 lat historii wielu pokoleń.

Następnie głos zabrała Pani Dorota Jaworska, Przewodnicząca Rady Rodziców:

Część artystyczna to prawdziwy popis kunsztu muzycznego i talentu aktorskiego naszych absolwentów
i uczniów, a swą energią zachęcili obecnych do wspólnego śpiewania znanych melodii. W kameralnej atmosferze jubileuszu absolwenci dzielili się osobistymi refleksjami i anegdotami z lat szkoły średniej, które najbardziej zapadły im w pamięć. Spotkanie odbyło się pod hasłem sentymentalnej podróży do lat młodzieńczych, pełnych uroku i przyjaźni.

Na zakończenie odbył się pokaz mody branżowej – w takt muzycznych przebojów uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w strojach przypisanych do obecnych kierunków kształcenia.

Uroczystość Jubileuszu była pełna wzruszeń, uśmiechu, ciepłych wspomnień i życzeń i na pewno zagości
w sercach nauczycieli i uczniów do kolejnej jubileuszowej rocznicy.