Aktualności

VII Edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

21.04.2022 r. w naszej szkole odbyła się VII Edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Telewizji Rzeszów oraz Radia Rzeszów.
Nasz konkurs miał na celu prezentowanie i popularyzację utworów muzycznych z krajów europejskich oraz zainteresowanie uczniów kulturą innych państw. Cieszymy się, ponieważ z roku na rok przybywa uczestników, co jest dowodem, że konkurs cieszy się dużą popularnością.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Rzeszowa i okolic.
W tym roku w konkursie wzięło udział 33 uczestników z 18. Konkurs oceniało jury w składzie:
a) Pani wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Rzeszowie mgr Agnieszka Kunicka b) Pani Małgorzata Soja Durek, ekspert z języka hiszpańskiego
c)Pan mgr Wiesław Pyzia nauczyciel wiedzy o kulturze w Zespole Szkół
nr 3 oraz w III LO w Rzeszowie, dyrygent chóru „Pryma”, nasz ekspert muzyczny
d)właściciel restauracji „Italia da Bere” Pan Massimiliano Bondioli rodowity Włoch, ekspert z języka włoskiego
d) Pani Patrycja Materna – muzyk, ekspert z języka francuskiego
e) Pani Małgorzata Alibożek- ekspert z języka angielskiego
f) Pan Christian Valsecchi – ekspert z języka włoskiego
g) Pani Ewa Augustyn- Ziemlińska – ekspert z języka niemieckiego
Po burzliwych obradach jury przyznało 3 pierwsze miejsca w II kategoriach oraz po 3 wyróżnienia.
I Kategoria- Szkoły Podstawowe:
I miejsce zajął Miłosz Świetlik ze SP nr 21 w Rzeszowie
II miejsce zajęła Maria Stefanowska z Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów w Rzeszowie
III miejsce zajęła Antonina Piotrowska ze SP nr 18 w Rzeszowie
Wyróżnienia zdobyli:
Tomasz Nowak ze SP nr 9 w Rzeszowie
Amelia Miśtak ze SP nr 18 w Rzeszowie
Alicja Jaworska ze SP nr 15 w Rzeszowie
II Kategoria- Szkoły Ponadpodstawowe
I miejsce zajęła Katarzyna Gorący z ZS nr 3 w Rzeszowie
II miejsce zajęła Natalia Malżycka z III LO w Rzeszowie
III miejsce zajęła Wiktoria Borys z ZS nr 2 w Rzeszowie
Wyróżnienia zdobyli:
Kinga Tadla z III LO w Rzeszowie
Zuzanna Műnzberger – Gąbka z I LO w Krośnie
Julia Zajdel z I LO w Krośnie
Sponsorami w dzisiejszym festiwalu piosenki byli:
Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 3 w Rzeszowie
Urząd Miasta Rzeszowa
Szkoła Językowa Promar International
Restauracja włoska ‘Italia da Bere”
Kino Helios
Auchan w Krasnem
Fabryka Reklamy TPM
Drukarnia TB studio
DRUKARNIA EUROPRINT
KSIĘGARNIA Językowa Bookland
Wydawnictwo Draco
Kosmetyka Profesjonalna : Katarzyna Lipka
Pracownia Sztuki Fryzjerskiej – Damian Mazur
Sklep: „Kobiecy Styl”
W konkursie do wygrania były atrakcyjne nagrody:
a)Kursy językowe w Szkole Językowej Promar,
b) kosmetyki firmy „Sylveco”,
c) Dwa zaproszenia na Stylowe strzyżenie włosów ufundowane przez Pracownię Sztuki
Fryzjerskiej – Damian Mazur
d) zaproszenie na tradycyjną włoską pizzę do restauracji „Italia da Bere”
e) Voucher na 100 zł do gabinetu kosmetycznego „ Kosmetyka Profesjonalna”
f) Talon w wysokości 100 zł do sklepu odzieżowego„ Kobiecy Styl”
g) bilety do kina Helios
h) gry, książki, artykuły papiernicze oraz wiele innych ciekawych nagród.
Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplom oraz drobne upominki.
Podczas konkursu i w trakcie przygotowań do niego panowała niepowtarzalna, wyjątkowa
atmosfera. Młodzież naszej szkoły chętnie zaangażowała się w to przedsięwzięcie. Uczniowie
przygotowali plakaty oraz wystrój sali.
Przygotowanie poczęstunku:
Klasa IB pod opieką Pani Marzeny Borzęckiej
Klasa III GG, III GS pod opieką Pani Marty Świder oraz Pani Renaty Mazur – Bukały
Obsługa gości:
Klasa III BS pod opieką Pani Małgorzaty Pabjańskiej
Pomoc w przygotowaniu sali gimnastycznej:
Kierownik Zespołu Szkół numer 3 Pan Marek Surowiec , Pani Barbara Bernat oraz Pani
Małgorzata Dziopak
Przygotowanie sprzętu:
Pan Wojciech Szczygielski
Zdjęcia:
Pan Wojciech Szczygielski oraz uczennica z klasy IVA Karolina Wałęsa
Pomoc w przygotowaniu dyplomów:
Paweł Muszyński oraz uczennice z klasy IV A Iga Bajda, Wiktoria Prus oraz Karolina Wałęsa
Obsługa sprzętu:
Mateusz Lonc z klasy III BG
Prowadzenie konkursu:
Oliwia Halat z klasy III BS
Jakub Gugała z klasy III AS
Organizatorzy konkursu: Danuta Chmura, Monika Duda