Aktualności

W Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

Dnia 24 maja 2024 uczniowie klasy 1i odwiedzili Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa. Zobaczyli tam wystawę przygotowaną z okazji Nocy Muzeów 2024. Ważną częścią aktualnej ekspozycji GFMR są publikacje – książki fotograficzne powstałe w katedrze Fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Uczniowie obejrzeli krótkie realizacje filmowe opowiadające o medium fotograficznym. Tematy poruszane w prezentowanych filmach artystycznych oscylowały wokół zagadnień związanych z życiem człowieka, uczuciem tęsknoty, problemami młodych ludzi oraz fantazji na temat wymarzonej przyszłości. Była to wspaniała okazja, by młodzież zobaczyła na żywo prace stworzone przez wykładowców i studentów jednej z najbardziej prestiżowych polskich uczelni artystycznych.

Opiekunami grupy były: Pani Edyta Kraska i Pani Dominika Surmacz.

Dostępność strony