Aktualności

Warsztaty na Wydziale Zarządzania PRz

W dniu 31.01.2023 r. uczniowie klasy 4ds brali udział w warsztatach na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej prowadzonych przez Pana Pawła Bełcha z zakładu Systemów Zarządzania i Logistyki. Tematyką zajęć było prowadzenie przedsiębiorstwa transportowego przy wykorzystaniu aplikacji informatycznej, jako narzędzia do praktycznej nauki biznesu. Uczniowie kompleksowo zarządzali własnym, wirtualnym przedsiębiorstwem transportowym na konkurencyjnym rynku. Trenowali umiejętności i kompetencje przedsiębiorcze, tj.  kreatywność, analityczne myślenie, rozwiązywanie problemów, wnioskowanie, podejmowanie realistycznych decyzji biznesowych z zastosowaniem rywalizacji oraz elementów grywalizacji. Zakres podejmowanych decyzji to m.in. wybór usług przewozowych, ustalanie oraz prognozowanie cen, zakup i sprzedaż urządzeń, środków transportowych, zatrudnianie oraz szkolenia pracowników, marketing, finanse, konieczność dostosowania przedsiębiorstwa do aktualnych wymogów prawno-technicznych (licencje, certyfikaty, oprogramowania, zasoby itp.).

Opiekunowie: Elżbieta Bród-Sikora, Anna Górniak

Dostępność strony