Aktualności

WEEKEND W ALICANTE

Po tygodniu pracy w hiszpańskich zakładach wszyscy zasłużyli na odpoczynek 😊, przyszedł też czas na zwiedzanie okolic Alicante.

W sobotę byliśmy w Walencji, stolicy prowincji i trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od największego w Europie Oceanarium. Znajdują się tu miliony litrów wody, w których mieszka tysiące zwierząt morskich z całego świata. Wewnątrz oceanarium jest kilkanaście odrębnych stref i budynków, które odtwarzają wszystkie najważniejsze ekosystemy na świecie. Niektórym gatunkom można przyjrzeć się z bardzo bliska, ponieważ przez część akwarium, przechodzi podwodny, szklany tunel. W oceanarium odbywają się też fascynujące pokazy delfinów. Mieliśmy okazję uczestniczyć w jednym z nich.

Z oceanarium udaliśmy się do centrum Walencji. Początkowo szliśmy parkiem, mieszczącym się w korycie dawnej rzeki Turii. Następnie urokliwymi ulicami miasta dotarliśmy do centralnego Placu Plaza del Ayuntamiento, gdzie mieści się okazały ratusz i poczta. Tu wszyscy mieli czas wolny, można było zjeść obiad, zrobić zakupy albo samodzielnie zwiedzać miasto. Później już wszyscy razem przeszliśmy do kolejnego placu Plaza del la Reina, a także obok katedry i fontanny rzeki Turii. Dotarliśmy do wież Torres de Serrano, skąd odebrał nas autokar. Po 2 godzinach podróży byliśmy z powrotem w Alicante. Pogoda była bardzo gorąca, więc wycieczka trochę nas zmęczyła, ale niezapomniane wrażenia pozostały.

Niedziela była już bardziej leniwa. W tym dniu odwiedziliśmy pobliską plażę San Juan oddaloną o 12 kilometrów od centrum Alicante. Jest to 7-mio kilometrowa plaża z pięknym deptakiem, restauracjami oraz barami. Plaża szczyci się wysokim poziomem czystości wody morskiej. Każdego roku otrzymuje Niebieską Flagę – specjalny certyfikat Unii Europejskiej. Pogoda była słoneczna i ciepła, więc po raz kolejny kąpaliśmy się w morzu. Po takich wrażeniach jesteśmy gotowi na kolejny tydzień pracy w ramach projektu „Walencja kluczem do sukcesu zawodowego”, realizowanego w ramach Erasmus +.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie.

Opiekunowie grupy: Iwona Kwater i Paweł Muszyński

Dostępność strony