Aktualności

„Widzę siebie w tym zawodzie…”

WARSZTATY DORADZTWA ZAWODOWEGO „WIDZĘ SIEBIE W TYM ZAWODZIE! NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W PORADNICTWIE ZAWODOWYM”.

Projekt edukacyjny „Widzę siebie w tym zawodzie! Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym” jest realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

W dniach 6, 7, 13 i 16 czerwca b.r. w ramach projektu pracownicy WUP w Rzeszowie poprowadzili warsztaty w naszej szkole. Uczestniczący w nich uczniowie klas pierwszych dzięki technologii VR, mogli poznać wirtualny świat danego zawodu oraz wykonać charakterystyczne dla niego czynności. Wykreowanie sztucznej rzeczywistości pozwoliło „zanurzyć” uczniów w wirtualnym świecie danego zawodu, okazało się też szczególnie istotne w treningu funkcji poznawczych i symulacji prawdziwych sytuacji w zawodzie.

Projekt otworzył przed naszymi uczniami możliwość zdobycia ważnej dla nich wiedzy i skonfrontował oczekiwania ze stanem rzeczywistym.

Koordynator: Agnieszka Belcer

Dostępność strony