Aktualności

Włoski staż oknem na świat

5 września 20-osobowa grupa uczniów kształcąca się w zawodach technik lotniskowych służb operacyjnych, technik reklamy i technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycielek, Edyty Kraski i Danuty Chmury, wyleciała do Rimini do Włoch, by przez najbliższe dwa tygodnie szlifować swoje umiejętności zawodowe pod okiem włoskich pracodawców w agencjach reklamowych, restauracjach i w porcie lotniczym w Rimini.

Na lotnisku w Bolonii zostali odebrani przez włoską organizację Vespucci 1-11, która będzie czuwać nad prawidłowym przebiegiem ich staży.

4 dni przed wyjazdem odbyło się spotkanie Dyrekcji i opiekunów z uczestnikami i ich rodzicami, podczas którego zostały przekazane wszystkie wytyczne dotyczące sprawnego przygotowania do wyjazdu: bezpieczeństwo podczas podróży, przydział miejsc praktyk, procedury Covidowe we Włoszech, itp.

W spotkaniu uczestniczyli: Jadwiga Gargaś – dyrektor, Katarzyna Nowak – wicedyrektor, koordynator projektu, Danuta Czisnok – księgowa, Edyta Kraska i Małgorzata Pabjańska – autorki projektu, Danuta Chmura – tłumacz języka włoskiego, opiekunka grupy I oraz Magdalena Drozd – tłumacz języka angielskiego.

Wyjazd uczniów realizowany jest w ramach:

MIĘDZYNARODOWEJ MOBILNOŚCI EDUKACYJNEJ UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW ORAZ KADRY KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO POWERVET-2020-1-PL01-KA102-078537

Autorki projektu: Edyta Kraska, Małgorzata Pabjańska.

Koordynator projektu: Katarzyna Nowak.

Dostępność strony