Aktualności

WSPANIAŁY SUKCES NASZYCH UCZENNIC – KAROLINA MATERNIA UZYSKAŁA TYTUŁ LAUREATA, A KAROLINA GRAB TYTUŁ FINALISTY W ELIMINACJACH CENTRALNYCH OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

W dniu 11 marca 2021 roku w formie on-line odbyły się eliminacje centralne uczniów zakwalifikowanych do finału XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Komitet Główny do etapu centralnego (zawodów III stopnia) zakwalifikował 65 uczniów z 56 szkół, w tym tylko 20 uczniów z technikum spośród 614 biorących udział w etapie okręgowym.  Test składał się z pytań wielokrotnego wyboru, przyporządkowania oraz określenia czy zdanie jest prawdziwe czy też fałszywe. W tym teście, obie nasze uczennice uzyskały bardzo dobre wyniki.

W wyniku tych eliminacji Karolina Grab z klasy 4 B uzyskała tytuł finalisty. Uzyskany wynik daje uczennicy 100% z rozszerzonej biologii na maturze, wstęp na wiele uczelni bez postępowania kwalifikacyjnego. Karolina Maternia, też z klasy 4 B zakwalifikowała się do kolejnego etapu olimpiady do Szczecina. Po podliczeniu punktów z etapu pisemnego i praktycznego uzyskała 6 miejsce  i zakwalifikowała się do Quizu, rozgrywanego w formie ustnej. W tej rozgrywce, uzyskała najwyższy wynik, czyli 17 punktów, dzięki czemu ostatecznie Karolina Maternia uzyskała 4 miejsce w Polsce i oczywiście tytuł laureata. Uzyskany wynik daje uczennicy 100% z rozszerzonej biologii na maturze, wstęp na bardzo wiele uczelni bez postępowania kwalifikacyjnego oraz cenne nagrody finansowe i rzeczowe.

Tematyką wiodącą XXV edycji olimpiady była „Cukrzyca – prewencja i leczenie dietą”.

Bardzo serdecznie gratulujemy naszym uczennicom uzyskania fantastycznych wyników i godnego reprezentowania  szkoły w  ogólnopolskich eliminacjach.  Do olimpiady uczennice przygotowywała pani mgr inż. Anna Ulan, której także serdecznie gratulujemy sukcesu.

Dostępność strony