Aktualności

Wycieczka do San Marino

San Marino to państwo tak  niewielkie, że można poruszać się po nim pieszo. Postanowiliśmy spróbować. Ta mała republika jest pod wieloma względami bardzo bliska Rimini, i nam również.

By zwiedzić to piękne miejsce, udaliśmy się tam wraz z naszą przewodniczką Moniką. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i fascynujących informacji o historii tego urokliwego miejsca. Mieliśmy okazję zobaczyć między innymi strzelnicę kuszników, katedrę poświęconą pamięci św. Maryna zaprojektowaną przez Antoniego Serrę, bolońskiego architekta w 1826. Stanęła ona w 1855 r. w miejscu jednego z pierwszych kościołów zbudowanych w okresie przedromańskim. We wnętrzu katedry, po lewej stronie, w niszy w pobliżu prezbiterium stoi podwójny fotel kapitanów – regentów. Po prawej stronie, w srebrnej urnie znajdują się prochy św. Maryna. Odwiedziliśmy także kapliczkę na zamku La Rocca o Guaita oraz kościółek św. Piotra i Ratusz.

Historia miasta i państwa sięga czasów średniowiecznych i jest  niezwykle fascynująca. Udało się Nam nadać pocztówkę dla Grona Pedagogicznego, Dyrekcji oraz uczniów naszej szkoły.

Pogoda dopisała i zachwycaliśmy się bajkowymi krajobrazami.

To wyjątkowe miejsce na długo zostanie w naszej pamięci.

Pozdrawiamy serdecznie: Klaudia, Nicola, Dominika, Julia, Alicja, Wiktoria, Ewelina, Wiktoria, Ela, Klaudia, Wiktoria, Martyna, Francesco, Kacper, Konrad, Szymon, Michał, Natalia, Iza, Martyna z opiekunkami: M. Pabjańską i M. Drozd.

Dostępność strony