Aktualności

WYCIECZKA DO WARSZAWY

 

W dniach 22-23.11.2022 uczniowie z klas 1c,1d,1e,2d,3c udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o godzinie 04.10 wsiedliśmy do pociągu na Dworcu Głównym w Rzeszowie i rozpoczęliśmy podróż w kierunku stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina, gdzie uczniowie z  klas technik eksploatacji portów i terminali, technik lotniskowych służb operacyjnych oraz technik hotelarstwa zapoznali się ze strukturą lotniska oraz z organizacją pracy największego portu lotniczego w Polsce.

Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, do zdjęć „pozowały” nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Kolejnym etapem wycieczki był spacer po Krakowskim Przedmieściu oraz wizyta na Starym Mieście, gdzie podziwialiśmy przepiękną architekturę miasta.

Potem udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Ostatnim punktem pierwszego dnia wycieczki był taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. W tym miejscu mogliśmy podziwiać stolicę nocą oraz zobaczyć ogrom miasta. Po długim, pełnym wrażeń dniu udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do naszego hotelu.

Drugiego dnia, po wczesnej pobudce i po śniadaniu ruszyliśmy w kierunku Muzeum Powstania Warszawskiego. Placówka dokumentuje historię powstania warszawskiego. Prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz edukacyjną poświęconą dziejom powstania, a także historii i działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Ma stanowić hołd wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę, pokazując następnym pokoleniom Polaków sens tamtych wydarzeń. Po wizycie w muzeum mieliśmy czas wolny, kupowaliśmy ostatnie pamiątki i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Specjalne podziękowania należą się głównemu pomysłodawcy wycieczki – uczniowi klasy 2d – Wojciechowi Procykowi, który także zaplanował każdą godzinę pobytu w stolicy.

Opiekunami grupy byli: Katarzyna Łysikowska, Małgorzata Pabjańska, Kamil Kwoka i Paweł Muszyński.

Dostępność strony