Aktualności

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 17-18.10.2022 odbyła się wycieczka, w której uczestniczyły klasy 1d, 2c i 3b pod opieką nauczycieli: Beaty Kani, Marzeny Borzęckiej, Sabiny Steckiej i Leszka Sieńko. Autokarem z Rzeszowa przez Tarnów, Wojnicz i Nowy Sącz młodzież dotarła do Zakopanego. Główną atrakcją wycieczki była piesza wędrówka z Kuźnic na szczyt Sarniej Skały, a następnie zejście Doliną Strążyską do Drogi Pod Reglami. Podczas wędrówki można było podziwiać przepiękne widoki górskie i szczyty, m.in. Giewont czy Kasprowy Wierch.

Panoramą Zakopanego i okolic zachwycaliśmy się również z Gubałówki oraz zjeżdżając wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu. Młodzież odwiedziła także Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz poznała elementy stylu zakopiańskiego zwiedzając kaplicę w Jaszczurówce.

W Izbie Regionalnej u Gąsienicy w Murzasichle można było zobaczyć stroje, instrumenty, pasterskie sprzęty użytkowe i poznać zwyczaje górali podhalańskich. Tamtejszy góral zachwycił nas opowieściami i grą na instrumentach. Na zakończenie wycieczki uczniowie spędzili czas na Krupówkach kupując tradycyjne zakopiańskie serki i pamiątki.

 

Dostępność strony