Aktualności

WYCIECZKA SZKOLENIOWA

Dnia 27.04.2023 r. roku klasa 2D kształcąca się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali wybrała się na wycieczkę szkoleniową do Aeroklubu Rzeszowskiego w Jasionce.

Na początku wycieczki instruktor przedstawił ofertę Aeroklubu. Opowiadał o skokach spadochronowych oraz o szkoleniach na samoloty i szybowce.  Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała krótkiego wykładu, po którym padł szereg pytań dotyczących kursów odbywających się w aeroklubie.

Po zakończonym wykładzie udaliśmy się do hangarów, gdzie znajdowała się flota samolotowa i szybowcowa. Instruktor opowiadał o osiągach samolotów oraz o zadaniach do jakich wykorzystywane są poszczególne modele samolotów.

Każdy uczeń mógł zasiąść za sterami samolotu i chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy pilot.

Podczas wycieczki uczniowie byli pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych: Katarzyny Łysikowskiej i Sabiny Steckiej

Dostępność strony