Aktualności

Wycieczka szkoleniowa do NBP

Uczniowie z klasy 4 FS w dniu 14 kwietnia 2023 odwiedzili Oddział Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie.

Spotkanie rozpoczęło się wykładem na temat roli i zadań NBP. Pani Monika Mularz-Dobrowolska, pracownica NBP, opowiadała o tym, dlaczego Narodowy Bank Polski jest nazywany bankiem banków, w jaki sposób odpowiada za stabilność naszego pieniądza – złotego i o źródłach finansowania jego działalności. Następnie odbyły się warsztaty, dzięki którym młodzież nauczyła się rozpoznawać autentyczność znaków pieniężnych, rozróżniać zabezpieczenia jakie posiadają poszczególne banknoty znajdujące się w obiegu oraz co zrobić, gdy banknot się uszkodzi. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie oddziału, w czasie którego szczególnie zainteresowała uczniów wystawa dawnych maszyn liczących oraz nowość, którą jest elektroniczna maszyna przeliczająca zgromadzone w dużych ilościach monety o różnych nominałach. Wycieczka do Oddziału NBP przebiegała w miłej atmosferze i była lekcją w praktyce, która zainspirowała wszystkich do poszerzania wiedzy z zakresu bankowości.

Edyta Kraska i Anna Patron

Dostępność strony