Aktualności

Wycieczka szkoleniowa do Parku Logistycznego Rogoźnica

11 października uczniowie klasy 4 d z kierunku technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w wycieczce szkoleniowej do Parku Logistycznego Rogoźnica.

W pierwszej kolejności uczniowie zostali zapoznani z zasadami BHP obowiązującymi w magazynie.  Dyrektor oddziału Rohling SUUS Logistic w Rzeszowie Łukasz Lasek podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze łańcucha dostaw. Przybliżył także Reguły Incoterms. Następnie oprowadził  młodzież po magazynie typu cross-dock, gdzie dowiedzieli się jak funkcjonuje taki magazyn, oraz poznali zasady  działania urządzeń transportu bliskiego. Kierownik magazynu Reslogistic Tomasz Ataman zapoznał uczniów z zasadą działania skanerów i terminali -zaawansowanych urządzeń pozwalających na zdalną i szybką wymianę danych pomiędzy użytkownikiem a systemem informatycznym za pośrednictwem Wi-fi lub LTE. Ponadto zobaczyli sposób użytkowania wózka wysokiego składowania.

W trakcie oprowadzania po magazynach uczniowie mieli możliwość zobaczyć w jaki sposób odbywa się proces przyjmowania, składowania, kompletacji oraz wydawania towarów z magazynu. Podczas spotkania z ekspertami uczniowie zostali zaproszeni do odbycia praktyk, staży w obu firmach po zakończeniu edukacji.

Pobyt w Parku Logistycznym Rogoźnica była bardzo interesującym doświadczeniem. Młodzież miała okazję utrwalić zdobytą wiedzę teoretyczną oraz zobaczyć jak ją można zastosować w praktyce.

Opiekę na nad uczniami sprawowały pani Anna Górniak i pani Elżbieta Bród-Sikora.

 

 

 

Dostępność strony